TEPE HOME'UN MİMAR VE TASARIMCI İŞBİRLİKLERİ ARTACAK

15 Mayıs 2019

Tepe Home, 60 bin metrekarelik dev üretim tesisleri ile konut, turizm ve sağlık yapıları gibi alanlarda da mimar ve tasarımcıların çözüm ortağı oluyor.

 

50 yıllık sektör deneyimi ile perakendenin yanı sıra, projeli işler alanında da hizmet veren Tepe Home; konut, ofis, turizm, eğitim, sağlık, mağaza, havalimanı, restaurant/cafe gibi uzmanlık ve donanım gerektiren alanlarda da önemli işbirlikleri gerçekleştiriyor. Bu projelere 2019 yılında hız vereceklerini belirten Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan, “Öncelikli hedefimiz; mimarlar, iç mimarlar ve tasarımcılarla başlattığımız iş birliklerini çoğaltarak, sunduğumuz fonksiyonel çözümlerle pazarda öne çıkan bir partner olmak” diyor.  Çapan, bu noktada Tepe Home’un üretimde sahip olduğu yüksek teknoloji ve donanımla, her türlü hammadde ve malzemeyi fark yaratan tasarımlara dönüştürebilme gücüne dikkat çekiyor.

 

Her şeyi kendi tesislerinde işliyor, üretiyor ve dağıtıyor

Tepe Home üretim süreci; ağaç gövdesinin işlenmesi, fırınlanması, panel ve kereste imalatı, metal parçaların yapımı, krom kaplama, döşeme, cilalama ve verniklemeyi kapsayan bir zincirden oluşuyor. Ham maddenin işlenip ürüne dönüştürülmesi ve dağıtımına kadar tam entegre bir yapıya sahip olan Tepe Home, esnek üretim yapısı sayesinde, binlerce çeşit ürünü çok kısa bir sürede müşterisine ulaştırabiliyor. Çapan, Tepe Home’u rakiplerinden ayıran en büyük farkının; Avrupa standartlarında malzeme kullanarak uygun fiyatlarla kaliteli ürün sunabilmesi ve tüketicinin ihtiyaçlarını öngörüp bunu üretim ve hizmetin her alanına yansıtması olduğunu söylüyor.

 

Hızlı şehirleşmenin getirdiği yeniliklere uyum sağlıyor

Tepe Home’un geniş ürün portföyü; mimarların ve profesyonellerin çözüm arayışlarını ve beklentileri tahlil ederek hazırlanıyor. Koleksiyonlarda fonksiyonel lüks ve konforun eşlik ettiği özgün ve iddialı tasarımlara öncelik veriliyor.  Marka, karma yaşam projeleri, rezidanslar ve stilleri ile fark yaratmak isteyen tüm konutlarda, global yeniliklerden ilham aldığı, mekân çözümlerine odaklı estetik tasarımlarıyla öne çıkıyor. “Hızlı şehirleşme, kültür düzeylerindeki artış, özgün stil ihtiyacının öne çıkması, trendleri takip eden tüketici grubunun hızla büyümesi de bizi mobilyada farklılaşmaya yöneltti” diyen Çapan, üretim alanındaki yüksek kabiliyetinin markaya bu konuda rahat hareket etme alanı tanıdığını söylüyor.