Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Bilkent CYBERPARK ve Bilkent Üniversitesi arasında ‘Ankara Teknoloji Köprüsü’ Kuluçka Merkezi’nin açılması için iş birliği protokolü imzalandı!

11 Ekim 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Bilkent CYBERPARK ve Bilkent Üniversitesi arasında Dikmen Vadisi TechBridge Teknoloji Merkezi’nin ‘Ankara Teknoloji Köprüsü’ adında kuluçka merkezine dönüştürülmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Dikmen Vadisi TechBridge Teknoloji Merkezi’nde hayata geçirilmesi planlanan merkez ile girişimciliğe adım atmayı planlayan ya da yeni adım atmış olan bireysel girişimcilerin ve kuluçka düzeyindeki firmaların, ihtiyaçları olan eğitim, mentorluk ve uluslararası ticarileşme gibi destekler sağlanarak; nitelikli, ticarileşme seviyesine gelmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak şirketlere dönüşmesi hedefleniyor. Bilkent CYBERPARK, sürdürdüğü kuluçka programları ile uzun yıllardan beri sahip olduğu deneyim sayesinde, güçlendirdiği girişimcilere iş fikirlerinin ticarileşmesi amacıyla; fuar katılımları, etkinlikler, müşteri görüşmeleri, yatırımcı görüşmeleri gibi hizmetler de sunmayı hedeflemektedir.

 

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen protokol imza töreninde bildirgeyi Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kürşat Aydoğan ve Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin imzaladı. İmza töreninde Başkan Mansur Yavaş, ‘’ Ankara’nın kalkınması açısından en önemli ivmenin bilişim, tarım, sağlık turizmi ve savunma sanayi gibi alanlar olduğunu düşünüyorum. Bilişim bugün dünyada vardığı nokta itibarıyla bütün sektörde tek başına bir tek yazılımla, bir uygulamayla hepsinin üstüne çıkabilecek durumda ve bunun artarak devam edeceği belli. Dolayısıyla Ankara’da bu kadar güzel ve dünya çapında kanıtlamış üniversite varken burada yetişen öğrencileri kendi haline bırakmadan bir yol göstermemiz gerekiyordu’’ dedi.