Bilkent Holding

Grup Şirketleri ve İştirak Yönetimi

 • Levent GÜLER
  Grup Başkanı

  1985 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesi alan Levent Güler, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünden de yüksek lisans derecesi almıştır. 1989 yılında Tepe İnşaat’ta Saha Mühendisi olarak göreve başlayan Levent Güler, Holding şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Güler; Tepe İnşaat, Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, BCC Toplu Yemek, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği, Tepe Servis Kart, Adonis, Limon ve Tepe Destek Hizmetleri şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 • Hayal OLCAY
  Grup Başkanı

  Orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Hayal Olcay, 1986 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1988 yılında Tepe Grubu bünyesindeki Tepe İnşaat’a Maliyet Kontrol Mühendisi olarak katılan Hayal Olcay, Holding şirket ve iştiraklerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Grup Başkanı olarak görevini sürdüren Olcay, Tepe Emlak Yatırım ve Biltepe Gayrimenkul şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) şirketinde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

 • H. Arda YURTSEVER
  Grup Başkanı

  2003 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olan H. Arda Yurtsever, aynı yıl Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’ne Ziyafet Müdürü olarak katılmıştır. Holding şirketlerinden BCC Toplu Yemek A.Ş, Bilkent Kültür Girişimi ve Bilintur Kültür Gıda A.Ş.’de çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Yurtsever, 2017 yılından itibaren Bilintur Bilkent Turizm Yatırım şirketinde Genel Müdür olarak görevini yürütmüştür. Bilkent Holding Grup Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Yurtsever; Sports International, Bilintur Bilkent Turizm Yatırım, Bilkent CYBERPARK ve Bilenerji şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olmasının yanı sıra Tepe Servis ve Yönetim, BCC Toplu Yemek şirketlerinin de Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Ahmet Koray GÜLHAN
  Grup Başkanı

  1992 yılında Meteksan Grubu’nda göreve başlayan Ahmet Koray Gülhan, Meteksan Matbaacılık A.Ş.’de Muhasebe Müdürlüğü, Proje Koordinatörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Ahmet Koray Gülhan, 2022 yılından itibaren Meteksan Matbaacılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, Nanotam ve Datamate şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • Ezhan KARAŞAN
  Yönetim Kurulu Başkanı

  1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ezhan Karaşan, yüksek lisans derecesini Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden, doktora derecesini ise Rutgers Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. Doktora sonrasında araştırmalarını 3 yıl AT&T Bell Laboratuvarlarında sürdürmüş olan Prof. Karaşan, 1998 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Araştırma konuları, kablosuz ve optik haberleşme ağlarının tasarımı ve performans analizidir. Prof. Dr. Ezhan Karaşan, Eylül 2023 tarihinden itibaren Meteksan Savunma Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 • Murat Hasan ŞEN
  Yönetim Kurulu Başkanı

  1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Hasan Şen, mezun olduktan sonra prefabrik sektöründe mühendislik, tasarım, üretim, montaj ve satış gibi sektörün birçok farklı alanında görevlerde bulunmuştur. 2003 yılında Tepe Prefabrik’te Fabrika Müdürü olarak göreve başlayan Murat Hasan Şen, 2012 yılından itibaren ise Tepe Prefabrik’te Genel Müdür olarak görev almıştır. Murat Hasan Şen, 2023 yılı itibarıyla Tepe Prefabrik’te Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 • Hamit TORUNOĞLU
  Yönetim Kurulu Başkanı

  1988 yılında Samsun 19 Mayıs Lisesi’nden mezun olan Hamit Torunoğlu, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde tamamlayarak iş hayatına atılmıştır. Bir dönem girişimcilik yaptıktan sonra 1998 yılında girmiş olduğu sigorta sektöründe çeşitli firmalarda orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmalarda bulunan Torunoğlu, 2014 yılında dahil olduğu Bil Sigorta ve Reasürans şirketinde Genel Müdür yardımcısı olarak başladığı görevine 2023 yılı itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. İlgili görevine ek olarak Bilkent Holding Yatırım ve Risk Değerlendirme Komitesi Üyesi ve Tepe Home, Tepe Emlak Yatırım, Bilintur Bilkent Turizm, Sports International ve Biltepe Gayrimenkul şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

 • Osman Suat DEMİREL
  İştirakler Yönetim Kurulu Üyesi

  1989 yılında ODTÜ İşletme Bölümünden mezun olan Suat Demirel, uluslararası bir Denetim firmasında denetçi olarak başladığı iş hayatında daha sonra birçok çok uluslu şirketin üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılında katıldığı Bilkent Holding bünyesindeki Bilintur ve Tepe Home şirketlerinde Genel Müdür olarak çalışmalarını yürütmüş, Bilkent Holding Grup Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Bilkent Holding İştirakler Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdüren Demirel; İDO-İstanbul Deniz Otobüsleri’nde Yönetim Kurulu Başkanı'dır.