Bilkent Holding Faaliyet Alanları

Taahhüt ve Proje Şirketleri

İnşaat ve savunma sanayi sektörlerinde ilkleri gerçekleştiriyoruz

 • Tepe İnşaat

  Tepe İnşaat, güçlü mali yapısı, köklü deneyimi ve saygın kurumsal kimliğiyle sadece Türkiye'de değil, dünyada inşaat sektörünün öncü ve yenilikçi şirketlerinden biridir. Projelendirmeden anahtar teslimine dek uzanan sürecin her aşamasında, üstün kalite standartlarında hizmet sunan Tepe İnşaat, uluslararası alanda da istikrarlı bir biçimde artış gösteren iş hacmiyle sektörünün önemli bölgesel oyuncularından biri haline gelmiştir.

  www.tepe.com.tr
 • Tepe Prefabrik

  Tepe Prefabrik kurulduğu tarihten bu yana Türkiye içinde ve dışında birçok uluslararası projeye başarı ile “prefabrik yapılar” sağlayarak, alternatif yapı sistemleri üzerindeki birikim ve deneyimi ile çok sayıda önemli projeye imza atmıştır. Tepe Prefabrik, başta Türkiye olmak üzere Orta Doğu, Körfez Ülkeleri, Kuzey Afrika, Kıta Afrikası, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Kazakistan ve Balkan ülkelerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

  www.tepeprefabrik.com.tr
 • Meteksan Savunma

  Meteksan Savunma’nın kuruluş amacı savunma sanayi sektöründe Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerine milli, bağımsız ve özgün, yüksek teknoloji ürünler ve alt sistemler geliştirmek ve üretmektir. Üretilen sistem ve altsistemler; su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri başta olmak üzere birçok platformda yer almaktadır.

  www.meteksan.com
 • Bilbak

  1991 yılında Bilkent Holding bünyesinde kurulan ve pek çok özel şirket, resmi daire ve Bilkent Üniversitesi’ne teknik personel, destek ve bakım hizmeti sağlayan Bilbak, Eylül 2011’den bu yana da inşaat alanında faaliyet göstermektedir. Bilkent Üniversitesi ve üniversiteye bağlı grup şirketlerinin farklı alanlardaki faaliyetlerine bağlı olarak; enerji, turizm, catering, güvenlik, çağrı merkezi, hizmet, spor, matbaa, savunma sanayi, teknoloji geliştirme, sanayi yapıları, alt yapı, eğitim, konut gibi birçok sektördeki inşaat faaliyetleri iş alanlarını oluşturmaktadır.