Bilkent Holding

Merkez Yönetim

 • Orhan KORAL
  Şirketler ve İştirakler İzleme ve Koordinasyon Başkanı

  1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Orhan Koral, bir yıl sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılında Tepe Yapı’da İnşaat Mühendisi olarak göreve başlayan Koral, Bilkent Holding şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde çalışmalarını sürdürmüş, Bilkent Holding Grup Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Bilkent Holding Şirketler ve İştirakler İzleme ve Koordinasyon Başkanı olarak görevini sürdüren Koral; aynı zamanda Tepe İnşaat, Tepe Home, Bil Sigorta, Bilkent OHM ve Park Villa şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Alaattin TABUR
  Mali İşler Başkanı

  1989 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra 2005 yılına kadar Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak çalışan, ardından 2005 yılında Bilkent Holding’de Bütçe Denetim Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlayan Alaattin Tabur; Mali İşler Koordinatör Yardımcılığı, Mali İşler Koordinatörlüğü ve Grup Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bilkent Holding Mali İşler Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Tabur; aynı zamanda Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, BCC Toplu Yemek, Tepe Servis Kart, Adonis, Meteksan Savunma ve Tepe Betopan şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Erol YILDIRIM
  Baş Hukuk Müşaviri

  1981 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Erol Yıldırım, Yıldırım Hukuk Bürosu’nu kurarak Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İnşaat Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ve Şirketler Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmüştür. Tepe İnşaat Sanayi A.Ş.’de 1990 yılında Avukat, 2003-2015 yılları arasında Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmıştır. Kendi hukuk bürosunda sürdürdüğü çalışmalarının yanı sıra 2015 yılından bu yana Bilkent Holding Baş Hukuk Müşaviri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 • Ali Kerem ARAN
  Finans Direktörü (CFO)

  2004 yılında Yeditepe Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan Ali Kerem Aran, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında Moore Turkey’de Denetçi olarak çalışma hayatına başlayan ve 2007-2014 yılları arasında Bilkent Holding iştiraklerinden TAV Havalimanları Holding ve İDO’da görevlerine devam eden Aran, 2015 yılı itibarıyla Bilkent Holding ve şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Finans Direktörü (CFO) olarak çalışmalarını sürdüren Ali Kerem Aran; aynı zamanda Datamate Yazılım, Bilkent CYBERPARK, Bilenerji, Tepe Prefabrik, Sports International, Bilkent OHM, Travelex Türkiye, Tepe Ned ve Tepe Invest şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Canan ÇAKMAKCI
  Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

  TED Ankara Koleji’nin ardından 1998 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Canan Çakmakcı, 2000 yılında The University of Texas at Austin’de Endüstri Mühendisliği yüksek lisans eğitimini, 2002 yılında da The University of Texas at Dallas’da MBA eğitimini tamamlamıştır. Harvard Business School ve The Wharton School’dan csertifikasyon dereceleri de olan Çakmakcı, çalışma hayatına 1998 yılında Tübitak Bilten’de başlamış, daha sonra ABD’de gıda sektöründe yönetici olarak görev aldıktan sonra kariyerine Türkiye’de devam ederek çeşitli şirketlerin yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2011 yılında Bilkent Holding şirketlerinden Bilkent CYBERPARK’a Genel Müdür olarak katılan Canan Çakmakcı, bu görevini 2011-2015 yılları arasında sürdürmüş ve görevine 2015-2022 yılları arasında Tepe Servis ve Yönetim şirketinde Genel Müdür olarak devam etmiştir. 2022 itibarıyla, Bilkent Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmalarını sürdüren Çakmakcı; Bilkent CYBERPARK ve Bilenerji şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Yasemin ULUATAM
  İnsan ve Kültür Direktörü

  2007 yılında ODTU Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Yasemin Uluatam, aynı yıl yan dal olarak aldığı Sosyoloji eğitiminin ardından 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2007 yılında TAV Havalimanları Holding’de iç denetim alanında çalışma hayatına başlayan Uluatam, 2012-2018 yılları arasında BTA ve 2018-2022 yılları arasında Constantia Flexibles şirketlerinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Eylül 2022 itibarıyla Bilkent Holding İnsan ve Kültür Direktörü olarak görevini sürdüren Uluatam, aynı zamanda Peryön İç Anadolu Yönetim Kurulu Üyesidir.