CEO Mesajı: Yaralarımızı Birlikte Saracağız

08 Şubat 2023

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve pek çok ilimizde de yıkıcı etkisini gösteren depremlerden dolayı derin üzüntü içerisindeyiz. Her zaman olduğu gibi bu zorlu günlerin üstesinden de birlikte geleceğiz. “Gücümüz Birliğimizdendir” ilkemiz doğrultusunda yürek yüreğe çıktığımız bu yolda, Bilkent Holding olarak biz de grup şirketlerimizle birlikte yardım seferberliğini sürdürüyoruz.

 

- Arama kurtarma faaliyetleri kapsamında afet bölgelerinde 40 aracımız ve 132 personelimiz ile AFAD’a destek veriyoruz.

 

-Battaniye, çadır, kışlık kıyafet, uyku tulumu gibi malzemeleri Bilkent Üniversitesi iş birliğiyle ve Holding Şirketleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

-Afet bölgelerindeki ihtiyaçları yakından takip ediyor, 10 adet soğuk iklim çadırı, 760 adet battaniye ve 630 koli kıyafeti de eş zamanlı olarak deprem bölgelerine gönderiyoruz.

 

-Malatya projemizdeki şantiyemizi barınma amacıyla ihtiyaç sahiplerine açtık, barınma ve tüm iaşe ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 

-Yatak, yastık, battaniye, nevresim gibi barınma ihtiyaçlarını da şantiyemiz aracılığıyla ihtiyaç sahipleri ile paylaşıyoruz.

 

-Havlu kağıt, tuvalet kağıdı gibi hijyen ürünlerini deprem bölgelerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

-Deprem bölgelerinde hizmet veren mutfaklarımızda günlük olarak yemek üretip ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz.

 

-Yemek hizmetinin yanı sıra hazırlanan kumanyalar ve içme sularını afet bölgelerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

-Afet bölgelerinde görev yapan çalışanlarımızla acil durum hatlarımız üzerinden sürekli iletişimde bulunarak, ihtiyaçlarını düzenli olarak öğreniyoruz.  Çalışanlarımız ve aileleri için de kıyafet, erzak ve nakdi yardımları ayrıca yapıyoruz.

 

Bu vesileyle tekrar depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralarımızı birlik içinde bir an önce sarabilmeyi umut ediyoruz.

 

 

Ali KURTDARCAN

Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO)