Tepe Servis ve Yönetim, Kar Yağışı ile Mücadelede 24 Saat Müşterilerinin Yanında!

15 Eylül 2021

Tepe Servis ve Yönetim, tüm ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı ile mücadele kapsamında hizmet sunduğu projelerdeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şirket; şiddetli kar yağışı uyarılarıyla birlikte Türkiye’nin farklı illerinde bulunan AVM, üniversite kampüsleri, site ve fabrika gibi hizmet sunduğu alanlardaki yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını hızlı bir şekilde devreye aldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Müşterilerimizin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için meteoroloji verilerini takip eden ekiplerimiz gereken tüm hazırlıkları eksiksiz yerine getirerek, hizmet sunduğumuz tesislerde ve yaşam alanlarında hızlı müdahalelerde bulundu. Tesis yönetiminde profesyonel hizmet ve yetkin kadrolar bu tür olağanüstü dönemlerde belediye hizmetlerinin dışında kalan alanlardaki hayatı kolaylaştırıyor” dedi.

Entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, kar yağışıyla mücadele kapsamında müşterilerine ait tesislerdeki çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere olumsuz hava şartlarına karşı alınacak önlemlerle ilgili çalışmalarını günler öncesinde tamamlayan Tepe Servis, kar yağışının ardından yoğun bir çalışma sürecine girdi. Şirket, üniversite, fabrika, plaza gibi tesisleri olan müşterileri için yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını devreye aldı.

Çalışmaları hakkında bilgiler veren Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, entegre tesis yönetimi hizmetinin olağanüstü dönemlerde hayatı kolaylaştırdığına dikkat çekerek, “Her konuda olduğu gibi tesis yönetiminde de profesyonellik fark yaratıyor. Şu an Bilkent Üniversitesinde sadece gece vardiyasında yürütülen çalışmalardan sorumlu 17 çalışanımız var. Gündüz yürütülen çalışmalarda aynı kapsamda 17 kişinin verdiği hizmetle birlikte kampüs içerisindeki her bir binanın kendi temizlik ekibi de çalışmalara dahil oluyor” diye konuştu. Çakmakcı, “Ülke genelinde farklı şehirlerde bulunan personelimizden oluşan karla mücadele ekiplerimiz, meteoroloji verilerini yakından takip etti. Meteoroloji verilerine göre ekiplerimiz hizmet verdiğimiz alanlarda hazırda tutuldu ve böylece olumsuz hava koşullarına hem hızlı hem de en etkin şekilde müdahale edildi. Şirket olarak; ülke genelinde etkili olan kar yağışı ile başlattığımız mücadele kapsamında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

“Hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor”

İstanbul’da hizmet veren 1500 kişilik personelin 500’ünün sadece karla mücadele çalışmaları için görevli olduğunu dile getiren Çakmakcı, “üç vardiya şeklinde aralıksız devam eden çalışmalarımızda en son teknolojiye sahip iş makinelerinin yanı sıra, kar küreme ve tuzlama araçları kullanıyoruz. Projelerimizdeki mimariye dayalı olarak da hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor. Örneğin hizmet verdiğimiz alanlar arasında çatısı cam olan bir AVM de var. Yoğun kar yağışının ardından çatıda bulunan karın herhangi bir tehlike yaratmaması için bu tip alanların düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor” bilgilerini verdi.

“Bina girişleri ve çatı saçaklarında oluşan sarkıtlar düzenli olarak temizleniyor”

İç alanlardaki temizlik hizmetinin karla mücadele kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde farklılaştığını belirten Çakmakcı, “Bu çerçevede dışarıdan içeriye giren kişiler için arındırma ve bakım temizliği yapılması gerekiyor. Ayrıca çatı saçaklarında oluşan sarkıtların herhangi bir tehlike yaratmaması adına yine düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Fabrikaların yaya ve araç yolları da çok önemli. Bu tür yolların açık tutulması adına yürüttüğümüz çalışmalara büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bina girişlerinin düzenli kontrolü, ıslak buzlu zemin güvenliği son derece önemli konular” açıklamasını yaptı.

Bazı bölgelerde iş makineleri hazırda bekletiliyor!

Çakmakcı, İDO iskelelerinin araç istif alanları, terminal çevresi ile gemi rampalarının kar küreme işlemleri ve tuzlama işlemlerinin de 11 kişilik ekipleri tarafından yürütüldüğünü söyledi. Bursa’da yürütülen çalışmalara da değinen Çakmakcı, kar yağışının durumuna göre hızlı müdahale edilmesi adına iş makinalarının da hazırda bekletildiğini sözlerine ekledi.