TEPE PREFABRİK AVUSTRALYA KITASINDA…

15 Mayıs 2019

Prefabrik sektörünün ilklerinden olan Tepe Prefabrik yurt içinde ve yurt dışında büyük projelerin yapımına devam ediyor. 2019 yılında da bir ilki gerçekleştirerek prefabrik okul projesiyle birlikte Avustralya kıtasına adım atmayı başaran Tepe Prefabrik, Papua Yeni Gine’de yapacağı okul binalarının ilkinin üretimine geçtiğimiz günlerde başladı. Zorlu coğrafi koşullar ve kısıtlı zaman nedeniyle Papua Yeni Gine Eğitim Bakanlığı’nın okul projesi için ilk tercihi Tepe Prefabrik ’ten yana oldu.

 

DÜNYADA GELİŞEN PREFABRİK TEKNOLOJİSİ VE TEPE PREFABRİK ÇÖZÜMLERİ…

Son yıllarda özellikle Avrupa’da ve tüm dünyada sağladığı sayısız avantaj sayesinde prefabrik inşaata yönelimin arttığı görülmektedir. Geleneksel betonarme

yapıların aksine sahip olduğu zaman, tasarım, kurulum kolaylığı, maliyet, güvenlik ve çevre gibi avantajları, kullanıcılar için prefabrik inşaatı öne çıkarmaktadır.

Günlük hayatta İsveç’te müstakil evlerin % 84 oranında prefabrik olduğu gözlemlenmesiyle birlikte ve Avrupa, Avustralya ve Amerika kıtalarından gelen yoğun

taleplerin üzerine AR-GE çalışmalarına devam eden Tepe Prefabrik, yeni ürün gamlarıyla müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.