Bilkent Holding

Koordinasyon Kurulu

 • Ali Haydar KURTDARCAN
  Koordinasyon Kurulu Başkanı
  Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO)

  1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve Holding şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO) olan Kurtdarcan, Bilkent Holding iştiraklerinden TAV Havalimanları Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • Orhan KORAL
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Orhan Koral, bir yıl sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılında Tepe Yapı’da İnşaat Mühendisi olarak göreve başlayan Orhan Koral, Bilkent Holding şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Koral; Bilintur Bilkent Turizm, Tepe Home, Tepe İnşaat, Tepe Türkmen ve Bilgayrimenkul şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Levent GÜLER
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1985 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesi alan Levent Güler, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünden de yüksek lisans derecesi almıştır. 1989 yılında Tepe İnşaat’ ta Saha Mühendisi olarak göreve başlayan Levent Güler, Holding şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Güler; Bil Sigorta Reasurans Brokerliği, Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, BCC Toplu Yemek, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği, Tepe Servis Kart, Adonis ve Limon şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Önder SEZGİ
  Koordinasyon Kurulu Üyesi

  1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1998 yılına kadar Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak çalışan Önder Sezgi, 1998 yılında Tepe Grubu’na katılmıştır. 2016 yılına kadar Bilkent Holding Mali İşler Koordinatörlüğü görevinde bulunan Önder Sezgi, Holding şirket ve iştiraklerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Sezgi; aynı zamanda tüm Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmaktadır.

 • Tunç BATUM
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  Lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde, Lisans ve Yüksek lisans eğitimini ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde (1983-1989) tamamlayan Tunç Batum, 1987 yılında Aselsan A.Ş.'de Üretim Md. Yrd. olarak çalışmaya başlamış ve çeşitli şirketlerin yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2013 yılında Bilkent Holding şirketlerinden Meteksan Savunma A.Ş.'ye Haberleşme Sistemleri Programı Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Tunç Batum, 2016-2019 yılları arasında aynı şirkette Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Batum; Meteksan Savunma, Bilenerji, Bilkent Cyberpark, Tepe Betopan, Tepe Prefabrik ve Felisya Biyomedikal şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Osman Suat DEMİREL
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1989 yılında ODTÜ İşletme Bölümünden mezun olan Suat Demirel, uluslararası bir Denetim firmasında denetçi olarak başladığı iş hayatında daha sonra birçok çok uluslu şirketin üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılında katıldığı Bilkent Holding bünyesindeki Bilintur ve Tepe Home şirketlerinin Genel Müdürlük görevlerini yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak görevini sürdüren Demirel; TAV Yatırım Holding, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Travelex Turkey ve Park Villa iştiraklerinden oluşan grubun başkanıdır.

 • Alaattin TABUR
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1989 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümününden mezun olduktan sonra 2005 yılına kadar Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak çalışan, ardından 2005 yılında Bilkent Holding’de Bütçe Denetim Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlayan Alaattin Tabur, Mali İşler Koordinatör Yardımcılığı ve Mali İşler Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Mali İşler, Bütçe, İç Kontrol ve Kurumsal Risk Yönetimi’nden sorumlu Mali İşler Grup Başkanı olarak görevini sürdüren Tabur; Bil Gayrimenkul'de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.