İSTANBUL GECE KOŞUSUNDA BULUŞTU

15 Mayıs 2019

Yılda üç kez düzenlenen Uzunetap Gece Koşuları’nın ilki gerçekleşti. Yoğun katılımın yaşandığı organizasyonda Sports International hazırladığı sahne şovları ile damga vurdu. Belgrad Ormanı’nın eşsiz doğasında gerçekleşen koşuda yüzlerce sporcu mücadele etti. Festival ruhunun yaşandığı Gece Koşusunda neon ışıklar ile yapılan yüz maskeleri geceyi aydınlattı.

Sağlıklı yaşama farkındalık yaratmak amacı ile Gece Koşularında yer aldıklarını belirten Sports International Kurumsal İletişim Yöneticisi Gözde Sargın, “Tüm Türkiye’de bulunan tesislerimizde düzenli spor yapmanın sağlık için önemini vurgulamaya çalışıyoruz. Bu yüzden Türkiye’de düzenlenen tüm organizasyonlarda yer alarak sporcuları desteklemeye çalışıyoruz. Gece Koşusu da bunlardan biri. Yüzlerce sporcunun katıldığı bu önemli organizasyonda gerçekleştirdiğimiz sahne şovları ile eğlenerek spor yapmanın mümkün olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi. 6K ve 12K kategorilerinde düzenlenen Gece Koşusunda Zumba, Strong by Zumba, Stretching etkinlikleri ile sporcular koşuya hazırlanma imkanı buldu.

500 sporseverin katılım gösterdiği organizasyonda 6K parkuru erkeklerde birinci Abdullah Tuğluk, ikinci Murat Güneş, üçüncü Adilet Bagishev oldu.

Kadınlarda ise birinci Burcu Kocavelioğlu, ikinci Elif Sayın, üçüncü İdil Sarban ipi göğüsleyen isimler oldu. 12K parkuru erkeklerde ise birinci Mustafa

Araç, ikinci İlker Kokçe, üçüncü Necati Aktaş oldu. Kadınlarda ise birinci Meltem Kaplan, ikinci Ayşegül Akdoğan, üçüncü Hamide Keskin oldu. Dereceye

giren yarışmacılara madalyalarının takdim edilmesinin ardından eğlence geç saatlere kadar Belgrad Ormanı’nda devam etti.