BİLKENT CYBERPARK'TA GELENEKSEL KULUÇKA MEZUNİYET TÖRENİ

01 Ekim 2019

Geleneksel hale getirilen “Kuluçka Mezuniyet Töreni”nin altıncısı girişimciler ve sektör yetkililerinin yoğun ilgisiyle 12 Eylül 2019 Perşembe günü Bilkent CYBERPARK Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Firmalar tarafından büyük ilgi gören törende açılış konuşması Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İNALTEKİN tarafından gerçekleştirildi.

Başarı Hikayeleri” bölümünde girişimcilik hayatına CYBERPARK’ta başlayan Hercules Biyomedikal kurucu ortakları Erhan Ertan ve Mert Ergeneci kendi geliştirmiş olduklerı EMG sensörü gömülü giyilebilir ürünleri ile hem yurt için hem yurt dışında katıldıkları programları ve aldıkları yatırım süreçlerini aktardı. Ardından, hem verdiği mentörlüklerle hem de yaptığı konuşmalarla sektörün iddialı isimlerinden Doğan Taşkent; “Fark Yaratan Girişimcilik ve Açık İnovasyon” teması ile keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

 

Hem Türkiye hem de dünya üzerinde fark yaratan girşim örneklerine ve sorun-çözüm ilişkilerine değinen Taşkent’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemi olan sertifika ve madalya takdimine geçildi.

 

Kuluçkadan mezun olan tüm firmalarımız tek tek sahneye davet edilerek madalyaları ve sertifikaları takdim edildi.

 

Bu sene bir ilke daha imza atan CYBERPARK 15 yıldır bünyesinde yer alan firmalara da teşekkürlerini sunmak amacı ile plaket takdim etti.

 

Son olarak kuluçka süreleri boyunca 2018-2019 yıllarında yerli ve yabancı yarışmalarda derece alan ve finale kalan girişimciler kendileri için özel olarak tasarlanan CYBERPARK “Kuluçka Gurur Tablosu”na brövelerini asarak başarılarını ölümsüzleştirme imkanına sahip oldular. Tören, yaza veda partisi eşliğinde networking ile son buldu.