"YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER" YARIŞMASINDA BİLKENT CYBERPARK RÜZGARI ESTİ

04 Aralık 2018

"Yeni Fikirler Yeni İşler" yarışmasında Bilkent Cyberpark rüzgarı esti

Bilişim ve Telekomünikasyon, Savunma Sanayi, Enerji, Sağlık ve Genel olmak üzere 5 ayrı kategoride düzenlenen “Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)” Yarışmasının finali 8 Kasım 2014 Cumartesi günü ODTÜ Kültür Kongre Merkezi, Kemal Kurdaş Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Bu yıl 10’cu yaşını kutlayan yarışmada finale kalan 21 projenin 6’sı Bilkent Cyberpark bünyesinden ortaya çıktı. Girişimcilerin 1353 farklı proje ile yer aldığı yarışmada finale kalıp ödül alan Bilkent Cyberpark projeleri ise “Chain Network”, “2C”, “Testlance” ve “Exodiag” oldu. 

Uzun yıllardır girişimcilere kapılarını açarak onların iş geliştirme, satış, pazarlama, insan kaynakları ve fikri mülkiyet hakları gibi pek çok alandaki ihtiyaçlarına profesyonel mentör ve danışmanlık programları ile birebir rehberlik hizmetleri veren Bilkent Cyberpark’ınbünyesinde gerçekleştirilen Chain Network projesi yarışma neticesinde 100.000 TL ödüllü Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Büyük Ödülü ile 25.000 TL ödüllü Depark ABD Kampı Özel Ödülünü kazanarak büyük bir başarı elde etti. 

Yarışmanın Elginkan Vakfı Büyük Ödülü'nü ise 3 kadın girişimcinin yönettiği 2C firması kazandı. Arılarda görülen Amerikan Yavru Çürüklüğü Hastalığına karşı yeni iş fikri oluşturan 2C, 25,000 TL ödüllü Ostim ABD Kampı Özel Ödülüne sahip oldu. Bilkent Cyberpark firmalarından “Testlance” ve “Exodiag” da ABD Kampı Özel Ödülü kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.