TEPE İNŞAAT CAPİTAL 500'DE 89. SIRAYA YÜKSELDİ

04 Aralık 2018

Capital Dergisi’nin 20 yılı aşkın süredir düzenlediği “Capital500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”nın 1 Ağustos 2018’de açıklanan sonuçlarına göre genel sıralamada 89’uncu sırada yer alan Tepe İnşaat, Türkiye’de cirosunu en çok arttıran 8’inci şirket oldu.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün köklü şirketlerinden Tepe İnşaat, Türkiye’nin en prestijli dergilerinden Capital Dergisi’nin 20 yılı aşkın bir süredir düzenlediği Capital500 - Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi Araştırması’nda hızlı bir şekilde yükselerek listede 89’uncu sırada yer aldı. Aynı araştırmaya göre Tepe İnşaat, yüzde 124 oranında arttırdığı cirosu ile de Türkiye’de cirosunu en çok arttıran 8’inci şirketi olma başarısını gösterdi. Araştırmanın bir önceki yılında 170’inci sırada bulunan Tepe İnşaat, 2.924.525.278 TL’lik cirosu ile listede bu yıl 81 sıra birden yükselerek 89’uncu basamakta yer aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz,

“Kurulduğumuz 1969 yılından bugüne kadar 13 milyon metrekareyi aşan üretimimiz ile Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olmaya devam ediyoruz. Sürdürülebilir büyüme hedefimiz çerçevesinde, güçlü finansal yapımız, sahip olduğumuz profesyonel insan kaynağı ve yeni yatırımlarımızla birlikte inşaat sektöründeki konumumuzu güçlendiriyor ve kurumsal hedeflerimizi ileriye taşıyoruz. Bu hedeflerimize ulaşırken, Capital 500 gibi prestijli araştırmalarda başarılarımızın karşılık bulması bizleri memnun ediyor. Capital Dergisi’nin geçtiğimiz yılki araştırmasında “İhracatını En Çok Arttıran Şirket” olma başarısını göstermiştik. Bu sene de ciromuzdaki yüzde 124’lük artış ile ilk yüz şirket arasında 89’uncu sırada kendimize yer bulduk. Önümüzdeki dönemde mevcut yatırım ve taahhüt işlerine bir yandan devam ederken büyük ölçekli yatırım projelerimizin ağırlık kazanacağı bir döneme girerek sürdürülebilir büyümememizi devam ettireceğiz.” dedi.

Türkiye’deki başarılarının yanında Tepe İnşaat, son yıllarda özellikle anahtar teslim endüstriyel tesis kurulumu konusunda yükselen grafiği neticesinde uluslararası inşaat sektör dergisi ENR'ın(Engineering News Record) dünya genelinde hazırlamış olduğu ENR 2017 listesinde endüstriyel tesisler kategorisinde 22., tüm sıralamada ise 166. sırada yer alma başarısını gösterdi.

Bugüne kadar Türkiye’de İş Bankası Genel Müdürlük Binası, Kanyon AVM, AND Kozyatağı, AND Pastel, Taurus AVM ve İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Binası gibi birçok önemli simge yapı ve projede imzası olan Tepe İnşaat, Beykoz Konakları, Narcity, Narlife, Park Mozaik, Tepe Nautilus AVM ve Tepe Prime gibi gayrimenkul sektöründe öncü olmuş projeleri de yatırımcı kimliğiyle hayata geçirdi.