TECHANKARA PROJE PAZARI’NDA CYBERPARK’TAN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK

17 Aralık 2018

TechAnkara Proje Pazarı’nda CYBERPARK’tan Girişimcilere Tam Destek

Ankara Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenen “Tech Ankara Proje Pazarı”  12 Kasım 2018 Pazartesi günü ATO Congresium’da gerçekleştirildi.  Ankara’da yaşayan ve girişimcilik ekosisteminde yer alan tüm paydaşları bir araya getirmeyi amaçlayan proje pazarına yapılan 500’ün üzerinde başvurudan 100’e yakın proje fuar alanında ürünlerini sergileme şansı yakaladı. Sosyal fayda, çevre ve katma değer gibi kritelerlere göre iş fikirlerinin seçildiği proje pazarında, Bilkent CYBERPARK’tan 14 firma 17 projeyle yer aldı. Ayrıca Ankara Valisi Vasip Şahin Tech Ankara Proje Pazarı’na katılım göstererek fuarın açılış konuşmasını gerçekleştirdiler.

Yatırımcı sunumları için seçilen ilk 10 projede Bilkent CYBERPARK firmalarından Technomini – “Şeker Ölçen Bileklik” projesiyle jüri üyelerinin karşısına çıktı.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı elemelerde firmalarımızdan AI Labs’a Turkcell – Arı Kovanı özel ödülü verildi.

Proje Pazarı’nda bu sene de Teknokent ödülleri de yer aldı. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Sn. Faruk İnaltekin 1 yıl boyunca ücretsiz ofis ödülünü “Enerji Halısı-Deniz ve Okyanus Dalga Enerji Çevrim Sistem Tasarım ve İmalatı” projesinin sahibi AQUA Vizyon firmasına,  Doping XL Özel Ödülü’nü de “DEV SECURE Yerli ve Milli Antivirüs Uygulaması” projesiyle DevlopSOFT firmasına takdim etti. Sadece ofis ödülü ile kalmayıp CYBERPARK’ın tüm firmalarına sunduğu mentörlük, danışmanlık, hızlandırıcı programları, kümelenme, basın, insan kaynakları gibi tüm katma değerli hizmetlerinden yararlanacak olan girişimciler, ekosisteme bir-sıfır önde girme şansını yakaladılar.

Gün boyunca süren etkinliğe Ankara ekosistemi de yoğun bir katılım gösterdi. Oldukça başarılı ve verimli geçen proje pazarı kokteyl ile son buldu.