S/4 HANA İLE DÖNÜŞÜM PROJESİ ÖDÜLÜ BİLKENT HOLDİNG'İN OLDU!

04 Aralık 2018

S/4Hana ile Dönüşüm Projesi Ödülü Bilkent Holding’in Oldu!

“Dijital Dönüşüm, Dijital Türkiye” temasıyla çok sayıda kamu ve özel sektör firmalarının yetkililerini bir araya getiren SAP Forum Ankara etkinliği 9 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi. Bilişim, teknoloji, enerji, savunma, eğitim, hizmet gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte yeni nesil dijital iş çözümleri, kurumsal kaynak planlama, kurumsal varlık yönetimi, Endüstri 4.0, büyük veri yönetimi, tedarik yönetimi, uygulama güvenliği, finansallar, bulut, e-ticaret ve analitik uygulamaları katılımcılara aktarıldı.

Etkinlikte yılın en iyi teknoloji projeleri de ödüllendirilirken S/4Hana ile Dijital Dönüşüm Projesi Ödülü'ne Bilkent Holding layık görüldü. Bilkent Holding adına ödülü Stratejik ve Finansal Planlama Grup Başkanı Ergün OKUR SAP EMEA COO'su Gonzalo Benedit’in elinden aldı. Okur, yaptığı konuşmada, aynı anda 10 şirketle başlayıp 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan ve kısa sürede gerçekleşen bu dönüşümde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Ödül töreninin ardından gerçekleşen Dijital Dönüşüm Paneli’nde ise deneyimlerini anlatan şirketler arasında bulunan Bilkent Holding neden SAP’yi tercih ettikleri konusunda bilgiler verdi. Bilkent Holding iştiraklerinden İDO’da Mali İşler, Bilişim Teknolojileri, Kurumsal Yönetişim ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Murat ALTIKARDEŞLER yaptığı konuşmada SAP kabiliyetlerini yakından tanıdıkları için bu uygulamayı tercih ettiklerini vurgularken, Bilkent Holding’e bağlı şirketlerdeki farklı ERP sistemleri nedeniyle kaybettikleri zamanı Hana teknolojisi ile telafi edeceklerine inandıklarını aktardı.

Bilkent Holding Kurumsal Hizmetler Grubu Bütçe, Satınalma ve Finans Direktörü Sertay SARGIN ise S4/Hana projesi ile ilgili deneyimlerini aktarırken Bilkent Holding’e bağlı farklı sektörlerdeki 19 şirketi 3 yıl içerisinde tamamen SAP altyapısına taşıyacaklarını iletti. Proje kapsamındaki modül ve uygulamalardan, zorlayıcı faktörlerin ve kazanımların neler olduğundan bahseden SARGIN, çıkılan bu yolculukta doğru iş ortakları bulmanın önemini belirterek Bilkent Holding’in çözüm ortağı olan Itelligence’ın bu dönüşüme olan etkisini de vurguladı.

Görsellerin tamamı için tıklayınız.