ORKESTRAYI KADINLAR YÖNETTİ

04 Aralık 2018

Bilkent Center, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında renkli bir konsere ev sahipliği yaptı. Tamamı kadınlardan oluşan orkestrayı Bilkent Center’ın kadın ziyaretçileri yönetti.

Dünya Kadınlar Günü Başkent'te birbirinden farklı etkinliklerle kutlanırken, Bilkent Center son derece anlamlı bir etkinliğe imza attı. Devlet Opera ve Balesi ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın kadın müzisyenleri, Bilkent Center'ın Kadınlar Günü etkinliğinde sahneye çıktı.

EŞLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Öğle saatlerinde başlayan etkinlik renkli anlara sahne oldu. AVM'ye gelen konuklar orkestrayı usta bir şef edasıyla yönetirken, keyifli bir günü de geride bırakmanın mutluluğunu yaşadı. Etkinlikte kadınlar orkestrayı yönetirken eşleri de tempo tutarak kendilerine destek oldu.  Böylesine anlamlı bir günde kendilerine bu fırsatı veren AVM yönetimine teşekkür eden kadınlar, “ Çok güzel ve anlamlı bir etkinlik. Dünyada son dönemde kadın hakları göz ardı ediliyor. Bu özel günde ailemiz ile birlikte keyifli bir gün geçirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.