Bilkent Holding

Koordinasyon Kurulu

 • Ali Haydar KURTDARCAN
  Koordinasyon Kurulu Başkanı
  Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO)

  1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve Holding şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO) olan Kurtdarcan, Bilkent Holding iştiraklerinden TAV Havalimanları Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • Orhan KORAL
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Orhan Koral, bir yıl sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılında Tepe Yapı’da İnşaat Mühendisi olarak göreve başlayan Orhan Koral, Bilkent Holding şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Koral; Bilintur Bilkent Turizm, Tepe Home, Tepe İnşaat, Tepe Betopan ve Tepe Prefabrik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Levent GÜLER
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1985 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesi alan Levent Güler, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünden de yüksek lisans derecesi almıştır. 1989 yılında Tepe İnşaat’ ta Saha Mühendisi olarak göreve başlayan Levent Güler, Holding şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Güler; Sports International, Bil Sigorta Reasurans Brokerliği, Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, Tepe Güvenlik, BCC Toplu Yemek, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği ve Tepe Servis Kart şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Önder SEZGİ
  Koordinasyon Kurulu Üyesi

  1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1998 yılına kadar Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak çalışan Önder Sezgi, 1998 yılında Tepe Grubu’na katılmıştır. 2016 yılına kadar Bilkent Holding Mali İşler Koordinatörlüğü görevinde bulunan Önder Sezgi, Holding şirket ve iştiraklerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Sezgi; aynı zamanda tüm Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmaktadır.

 • Ergün Oktay OKUR
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olan Ergün Oktay Okur, aynı yıl Koç Holding’de Araştırma-Geliştirme Mühendisi olarak göreve başlamış ve çeşitli şirketlerin yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2016 yılından itibaren Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak görevlerini sürdürmekte olan Ergün Oktay Okur; Tepe Emlak, Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Cyberpark) ve Biltepe Gayrimenkul şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Tunç BATUM
  Koordinasyon Kurulu Üyesi
  Grup Başkanı

  Lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde, Lisans ve Yüksek lisans eğitimini ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde (1983-1989) tamamlayan Tunç Batum, 1987 yılında Aselsan A.Ş.'de Üretim Md. Yrd. olarak çalışmaya başlamış ve çeşitli şirketlerin yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2013 yılında Bilkent Holding şirketlerinden Meteksan Savunma A.Ş.'ye Haberleşme Sistemleri Programı Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Tunç Batum, 2016-2019 yılları arasında aynı şirkette Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Batum; Meteksan Savunma ve Bilenerji şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.