Doping Invest Camp Bilkent CYBERPARK Tarafından Gerçekleştirildi

15 Eylül 2021

Ankara Teknoloji Girişimcileri Türkiye’nin Öncü Yatırımcıları ile Buluştu!

Bilkent CYBERPARK tarafından Ankara’daki teknoloji girişimcilerinin yatırımcıya erişebilmesi için yürütülen DOPING INVEST CAMP programı çerçevesinde Ankara’da yer alan teknokent firmaları Türkiye’nin önde gelen yatırımcıları ile buluştu.

Girişimcilik ekosisteminde önemli bir rol sahibi olan ve yürütülen programlar ile girişimcilere katma değer sunan Bilkent CYBERPARK, son dönemlerde de yatırımcı-girişimci görüşmelerine ara vermeden devam etmiş ve tüm programlarda olduğu gibi yatırımcı görüşmelerini de online platforma taşıyarak ivme kazandırmıştır. İlki 2020 yılında başarıyla gerçekleşen DOPING INVEST CAMP programının ikincisi 19-22 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Ankara’da yer alan teknoloji girişimcilerin, yatırımcılara erişimine katkı sağlamak amacıyla online olarak gerçekleşen ve 26 firma ile 13 farklı yatırım grubunu bir araya getiren programda, toplam 100 birebir görüşme gerçekleştirilmiştir. 

Dört gün boyunca eş zamanlı olarak farklı birebir görüşmelerin gerçekleştiği etkinlikte, son yıllarda önemi artan sektörlerde faaliyet gösteren firmalar yer almıştır. Oyun, finansal teknolojiler, sağlık teknolojileri, dijitalleşme, nesnelerin interneti ve benzer alanlarda aktif olarak rol alan firmalardan yoğun başvuru toplanmış olup, yatırımcı portföyleri doğrultusunda uygun olarak değerlendirilen girişimciler programa katılmaya hak kazanmıştır.

Bilkent CYBERPARK’ın online programlar ile ekosisteme ve girişimcilere olan katkıları devam edecek olup, DOPING INVEST CAMP programının yeni dönemlerinde de Ankara’da yer alan teknoloji girişimcileri ile yatırımcılar arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak öncelikli hedeflerdendir.