BİLKENT CYBERPARK KULUÇKA MERKEZİ DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 10'DA!

04 Aralık 2018

Bilkent CYBERPARK Kuluçka Merkezi, Dünya Sıralamasında İlk 10'da!

UBI Global tarafından düzenlenen “Dünya Kuluçka Zirvesi” 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde Kanada’nın Toronto şehrinde gerçekleşti! Dünyanın farklı ülkelerinden temsilcilerin de katılım gösterdiği zirvede kuluçka merkezlerine yönelik çeşitli paneller ve konferanslara yer verildi.

 

Panellerde birçok kuluçka merkezi yetkilileri kendi mekanizmalarını aktardı ve ikili görüşmeler ile iş birliklerine yönelik temeller atıldı. Kuluçka merkezlerinin 3 farklı kategoride incelendiği zirvede; en başarılı “Üniversitelerde Kurulmuş Kuluçka Merkezleri”, “Üniversite ile Bağlantılı Kuluçka Merkezleri” ve “Hızlandırıcılar” kategorilerine ödüller verildi. 2017 bilgilerine göre hazırlanmış raporlar doğrultusunda değerlendirilen kuluçka merkezleri ve hızlandırıcılar arasında dünya çapında ilk 20’ye girenlere 23 Şubat 2018 Cuma akşamı gerçekleştirilen gala gecesinde ödülleri takdim edildi.

 

70 farklı ülkeden katılım gösteren 800’ün üzerinde kuluçka programını geride bırakarak en başarılı “Üniversite ile Bağlantılı Kuluçka Merkezleri” kategorisinde 8. sırada yer alan Bilkent CYBERPARK, ödülünü teslim alırken daha kaliteli işlere imza atacağını ve bu tarz başarılı işlerde yer almaya devam edeceğini belirtti.

 

UBI Global 2013 yılında 4 girişimci tarafından kurulmuş, dünyanın birçok yerindeki akademik ve ticari kurumlardan kuluçka programları ile ilgili raporlar toplayarak kuluçka programlarının performans analizini gerçekleştiren bir kurumdur.