BİL-TEL KÜMESİ İLK EĞİTİM FAALİYETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

04 Aralık 2018

Bil-Tel Kümesi İlk Eğitim Faaliyetini Gerçekleştirdi!

Bil-Tel Kümesi İlk Eğitim Faaliyetini Gerçekleştirdi!

HİSER Projesi kapsamında Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bilkent CYBERPARK bünyesinde kurulan BİL-TEL Kümesi, proje kapsamında ilk eğitim faaliyetini gerçekleştirdi. 14 Aralık 2017, Perşembe günü Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Kurumsal Kimlik ve Markalaşma Stratejileri” konulu eğitime Küme üyesi firmalar yoğun katılım ve ilgi gösterdi.

BİL-TEL Kümesi, üye firmaların rekabet gücünü ve ihracat kapasitesini artırma misyonu ile yola çıktı. Bu doğrultuda deneyimli danışman Murat Özanlar tarafından verilen eğitimde, marka yaratma adımları, inovasyon, marka konumlandırma, kurumsal kimlik, katma değer artırma modelleri, pazarlama stratejileri ve küresel pazara giriş şartları konu başlıkları ele alındı. Alışıla gelmiş markalaşma stratejilerinin özellikle bilişim dünyasında yenilenmesi gerekliliğinin altı çizilen eğitimde dünyada uygulanan son teknikler üzerinde duruldu.

Önümüzdeki dönemde de BİL-TEL Küme üyelerinin uluslararası rekabet gücüne ve ihracat potansiyeline katkıda bulunacak eğitim ve danışmanlık hizmetleri alınması ve yurtdışı pazarlama faaliyetlerinde bulunulması planlanmaktadır.