Faaliyet Alanları
Taahhüt ve Projeler Grubu
Tepe Prefabrik

Türkiye’nin ilk prefabrik bina üreticilerinden olan Tepe Prefabrik, sektöründe Türkiye’nin ve bulunduğu coğrafi bölgenin en eski ve köklü kuruluşlarındandır. Kurulduğu 1977 senesinden bugüne, prefabrik sektörüne öncülük etmiş olup, sektöründeki birçok yenilik ve uygulama, Tepe Prefabrik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir.

Güvenilirliği ve kalitesiyle yüksek marka değerine sahip Şirket’in ürün yelpazesini, “Modüler Panelize Hafif Çelik Prefabrik Yapılar”, “Konteyner Sistemli Yaşam Üniteleri”, “Ön Tasarımlı Çelik Yapılar” ve “Kalıcı Prefabrik Binalar” oluşturmaktadır.

Tepe Prefabrik; tecrübesi, rekabetçi fiyat/kalite politikası, müşteri memnuniyetine en üst seviyede önem vermesi, müşterilerine geniş yelpazede ürün ve hizmet sunmasını sağlayan güçlü grup sinerjisi (Tepe Betopan, Tepe Home Mobilya) ile sektörde saygın ve aranılan bir konuma sahiptir.

Dünya Markası Olma Hedefine Doğru Adım Adım

Uluslararası mühendislik ve teknik standartlarına uygun, ekonomik, hızlı ve kolay kurulan prefabrik yapılar üreterek ve tüm süreçlerde doğal kaynakları koruyarak sektöründe öncü bir dünya markası olmayı hedefleyen Tepe Prefabrik, Türkiye'de ve dünyada birçok büyük proje gerçekleştirmiştir. 2012 yılı son çeyreği ve 2013 yılı ilk çeyreği arasında Irak’ta sadece bir projede 100.000 metrekareden fazla modüler şantiye-kamp binalarının üretim ve montajlarını başarı ile tamamlanmıştır.

Peru’dan Doğu Timor'a, Sibirya'dan Güney Afrika’ya kadar farklı bölgelerde başarılı projeler tamamlayan Tepe Prefabrik, birçok ülkede farklı standartlardaki şirketlerle çalışabilecek tecrübe, bilgi birikimi ve donanıma sahiptir.

Sektörde edindiği tecrübe, ürün kalitesi, marka bilinirliği, satış politikası, yüksek tasarım ve mühendislik yetenekleriyle esnek üretim yönetimi gibi avantajlarını etkin bir biçimde kullanan Tepe Prefabrik, yurt dışında Katar, İtalya, İspanya, Almanya, Ukrayna, Güney Afrika, Monako ve Kongo Cumhuriyeti’nde stratejik çözüm ortaklarıyla iş birliği yapmaktadır.

Tepe Prefabrik, yurt dışında inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren ve ENR'nin (Engineering News Record) ilk 225 şirket listesinde yer alan Türk şirketlerinin neredeyse tamamına şantiye yapıları, kamp ve benzeri prefabrik mobilizasyon çözümleri sağlamaktadır. Bunlara ek olarak yurt dışında yerleşik son kullanıcı yabancı şirketlerin tedarikçisi ve çözüm ortağı olarak konumlanmıştır. Tepe Prefabrik, Birleşmiş Milletler ve NATO kuruluşlarıyla da ortak çalışmalar yürütmektedir.

Geleceğe Bakış

Tepe Prefabrik, Ankara Temelli 2. OSB’deki yeni tesislerinde, yeni makina parkı yatırımı ile sektöründe en gelişmiş teknolojiyi kullanarak büyümeye ve hizmetinin kalitesini geliştirmeye devam edecektir. Hedeflenen, özellikle lojistik kabiliyetlerini geliştirerek, stratejik ortaklarının yerel imkanları ve sinerjilerini kullanarak dünya üzerinde; yer, bölge, ülke sınırlaması yapmaksızın büyümektir.

Ar-Ge, teknoloji, insan kaynakları ve yönetimsel yenilikler; “ürün çeşitliliği”, “üretim esnekliği”, ”üretim kapasitesi”, uluslararası EPC (Engineering Procurement Contracting) projelerinde ve “design-build” işlerinde Tepe Prefabrik’e önemli üstünlükler ve rekabet avantajları sağlayacaktır.

Tepe Prefabrik, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSSD üyesidir.

Ödül ve Sertifikalar

  • ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
  • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası
  • OHSAS 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Yönetim Sistemi Sertifikası
  • Rusya GOST - R Sertifikası
  • Rusya Hijyen Sertifikası
  • Rusya Yangın Sertifikası
  • Kazakistan ROK SertifikasıWeb sitesini ziyaret etmek için tıklayın.