Tepe Home

Tepe Home, ülkemizde mobilya ve ev aksesuarı perakendeciliği alanında faaliyet gösteren ilk ve en büyük mağazalar zinciri ve üretim tesislerine sahip bir kuruluştur. Şirket, kuruluşundan itibaren hızlı bir büyüme sürecine girmiş ve günümüzde sektörün öncü markası haline gelmiştir.

Büyük Mağazacılık

İlk mağazasını 1997 yılında Bilkent Alışveriş Merkezi'nde açan Tepe Home, bugün 36 mağaza ve 126.000 metrekare satış alanıyla faaliyet göstermektedir. Tepe Home mağazalarının önemli bir kısmı büyük ve cazip alışveriş merkezlerinde bulunmakta, diğer mağazalar ise yine faaliyet gösterdikleri kentlerin en cazip alışveriş mekânlarında yer almaktadır. Mağazaların aylık ziyaretçi sayısı 400.000 kişiyi aşkındır.

Ülkemizde aynı mekân içinde ve büyük alanlarda her türlü ev ofis mobilyasıyla ev aksesuarının birlikte müşterilere sunulması uygulaması Tepe Home tarafından başlatılmıştır.

Etkin bir lojistik yapılanması bulunan Tepe Home, mobilya ürünlerini müşterilerin evine ücretsiz olarak sevk etmekte ve bu ürünlerin montajı hizmetini de yine ücretsiz olarak vermektedir. Tüm ürünler, mağaza ve depolar tarafından otomasyon sistemleri çerçevesinde teslim alınmakta ve sevk edilmektedir. Her ay yaklaşık 13,000 – 15,000 adrese mobilya sevk edilmekte ve bu ürünlerin montajı gerçekleştirilmektedir.

Geniş Ürün Yelpazesi

Tepe Home mağazalarında ana ürün grupları olarak mobilya ve ev aksesuarı yer almaktadır. Söz konusu ürünler büyük bir uyum içinde ve birbirlerini tamamlar biçimde teşhir edilmektedir. Ayrıca ürünler sürekli olarak yenilenmekte ve değiştirilmektedir.

Mobilya ürün grubu; oturma takımları, yemek odaları, yatak odaları, çocuk odaları, bebek odaları, dolap sistemleri, bahçe mobilyaları, mutfak masaları, TV üniteleri, cash and carry ürünleri, banyo dolapları, ofis mobilyaları ve mutfak gibi ana ürünleri içermektedir. Bu gruplar içinde değişik beğenilere hitap eden, farklı tasarımlarda ve fiyat aralıklarında çok sayıda ürün çeşidi yer almaktadır. Tepe Home, mobilya ürünlerinin çok büyük bir kısmını kendi üretim tesislerinde üretmekte ayrıca alanında uzmanlaşmış ve yüksek kalitede mobilya üreten diğer yerli ve yabancı tedarikçilerle de anlaşmaları bulunmaktadır.

Aksesuar ürün grubu ise mutfak aksesuarları, hediyelik eşya, tekstil, banyo aksesuarları, aydınlatma ve halı gibi ürünlerden oluşmaktadır. Tepe Home, aksesuar ürünlerini alanında tanınmış, belli bir kaliteye sahip yerli ve yabancı üreticilerden tedarik etmektedir.

Tepe Home mağazalarında ortalama 40.000 çeşit ürün teşhir edilmekte ve ürün yelpazesi her geçen gün daha da gelişmektedir. Tepe Home Mağazalarında her zaman yeni trendlere uygun ürünler sergilenmekte, böylece müşterilerin ilgisi sürekli olarak canlı tutulmaktadır.

Tepe Home; Green Gate, Sava, Clyre&Eef, Yankee Candle gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilcisidir. Bu markaların perakende satışlarının Tepe Home mağazalarında yapılmasının yanı sıra toplu satışları da gerçekleştirilmektedir.

Tepe Home Üretim Tesisleri

Tepe Home mobilyalarını kendi üretim tesislerinde üretmektedir. Ankara ve Eskişehir'de toplam 104.400 metrekare kapalı alana sahip iki üretim tesisine sahip olan Tepe Home, üretim tesislerinde modern teknolojiyle, çağdaş üretim tekniklerine ve Avrupa Birliği normlarına uygun bir biçimde üretim yapmaktadır. Tepe Home üretim tesisleri, mobilya ile ilgili her türlü ham madde ve malzemeyi kullanabilecek ve işleyebilecek donanıma ve altyapıya sahiptir.

2013 yılında yapılan sabit yatırımlar ile makine parkı yenilenmiş, kapasite ve verimlilik artışı sağlanmıştır. Yatırıma konu olan makinelerin tamamı esnek üretim mantığına göre seçilmiş ve konfigürasyonu özel yapılmıştır. Tüm makineler, CNC kontrollü ve CE belgeli olduğundan iş güvenliği en üst düzeydedir.

Tepe Home 2013 yılında yeni bir cila hattı sipariş ederek cila hattı sayısını ikiye çıkarmış ve toplam 140 metre uzunluğunda cila hattına sahip olmuştur. Yeni cila hattı üzerinde hem su bazlı lake ve vernik uygulaması, hem de solvent bazlı uygulama yapılabilmektedir. Tepe Home üretim tesislerinde melamin kaplı malzeme üzerine high gloss akrilik UV vernik uygulaması yapılması da mümkün hale gelmiştir.

Döşemeli Ürünler

Tepe Home üretim tesislerinin esnek üretim yapısı sayesinde, özellikle döşemeli ürünlerde, müşterilerine çok farklı seçenekler sunulabilmektedir. Müşteriler, Tepe Home Mağazalarında sergilenen yüzlerce koltuk modeli ve kumaş arasından diledikleri kombinasyonu kurabilmekte ve bu ürünler, Tepe Home üretim tesislerinde, çok kısa bir sürede üretilerek müşteriye teslim edilmektedir.

Tepe Home üretim, satış ve depolarında İş Güvenliği ve Çevre politikaları ile yasal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Projeli İşler

Tepe Home perakende satılan ev ve ofis mobilyaları dışında, projeli işler konusunda da önemli bir tecrübe ve potansiyele sahiptir. Şirket, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında otel, turizm kompleksi, eğitim binası, iş merkezi, konferans salonu, sağlık binası, mağaza, hava alanı ve banka gibi incelik ve uzmanlık gerektiren kapsamlı projelerin tüm dekorasyon ve tefriş işlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir. Ametist Evleri/Ankara, Koz Ankara/Ankara, Batışehir/İstanbul, Şehrizar Konakları/İstanbul, Boztepe Konutları/Trabzon, KentPlus Fındıklı/İstanbul, Kent Plus Kurtköy/İstanbul birkaç örnek olarak gösterilebilir.

Yaygın Satış ve Dağıtım Ağı

Tepe Home ürünlerini, yurt çapında yaygın mağaza ağıyla tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Şirket'in yurt içindeki yaygın mağaza ağının yanı sıra Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de birer mağazası bulunmaktadır. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı bayilik sisteminin daha da geliştirilmesine yönelik çalışmalar yoğun bir biçimde sürdürülmektedir.

Ödül ve Sertifikalar

• Perakende Güneşi Ödülleri, En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü, 2005
• TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası


Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.