Bilkent Otel ve Konferans Merkezi

Bilkent Otel, sunduğu imkânlarla kongrelerde müşterilerinin çözüm ortağı olmaktadır.

Başkent Ankara'da 1991 yılında kapılarını açan Bilkent Otel ve Konferans Merkezi, uluslararası çağdaş otelcilik anlayışını, sürekli gelişim ve yenilikçilik ilkesiyle misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürmektedir. Aynı zamanda bir otelin konferans merkezi olarak da hizmet verebileceğini göstererek başkenti yeni bir otelcilik anlayışıyla tanıştırmıştır.

Değişime Ayak Uyduran Bir Otel

25 yıl içinde ülkemizde ve dünyada pek çok şey değişirken, Bilkent Otel de çağdaş otelcilik anlayışı ve müşteri istekleri doğrultusunda, değişimlere ayak uydurmak için çalışmıştır. Otel, bu doğrultuda 2009 yılında geniş çaplı bir yenileme süreci geçirmiştir. Bu yenileme kapsamında; son teknoloji kullanılarak düzenlenen toplantı salonu sayısı 20, oda sayısı 235'e çıkartılmıştır. Salonların gün ışığı alması, fuayelerinin bahçeye açılabilir olması, teknik altyapı gibi özellikler de proje aşamasında ön plana çıkarılmıştır. Otelin bir lezzet markası haline gelen Akdeniz Mutfağı hem yenilenmiş hem de gelen talepleri karşılayabilmek için büyütülmüştür. Ayrıca Bilkent Otel bünyesine Sanitas Spa ve The North Shield Pub markaları dahil edilmiştir. 2013 senesinde ise otelin “Konak 27” odalar bölümü ve en büyük salonu olan Sakarya Balo Salonu “Art Deco” stili ile yenilenmiştir.

Bilkent Otel’in Özellikleri

 • 5 katta toplam 235 oda, 398 yatak
 • Tamamen yenilenen, konfor ve teknolojiyle donatılmış 206 adet standart oda
 • Şehir manzaralı 2 standart suit oda
 • “Art-Deco” stili ile yenilenen "Konak 27" odaları (22 "Konak 27" standart oda, 2 "Konak 27" suit, 2 "Konak 27" köşe suit, 1 kral dairesi)
 • 164 sigara içilmeyen oda, 4 adet bağlantılı oda, 3 adet engelli odası
 • 20 toplantı salonu (en geniş salon kapasitesi 940 metrekare / 1000 kişi), 830 metrekare kapasiteli fuar ve sergi alanı
 • Yarı olimpik açık yüzme havuzu
 • 750 metrekarelik alana sahip Sanitas Spa (terapi havuzu, fitness center, masaj hizmetleri, sauna, hamam)
 • Dünya mutfaklarının seçkin lezzetlerinden oluşturulmuş menüsü; göz alıcı ve modern dekorasyonu, yaz aylarında bahçe içindeki terası ile Akdeniz Mutfağı Restoranı ve The North Shield Pub
 • Bay-Bayan Kuaförü
 • Düğün ve gala yemekleri için yaz aylarında havuzbaşı alternatifi
 • 850 araç kapasiteli ücretsiz açık otopark
 • Tüm otel genelinde ücretsiz kablosuz internet olanağı

Organizasyonların Tercih Edilen Mekânı

Kongre ve toplantı organizasyonlarında en önemli etkenler arasında kolay ulaşılabilir olmak, profesyonellik, güler yüzlü ve kaliteli hizmet yer almaktadır. Toplantı salon ekipmanlarının çağın gereklerine uygun olması çok önemlidir. Otel, 5 yıldızlı bir tesis olarak, tüm otel genelinde sunulan ücretsiz kablosuz internet hizmeti, 850 araç kapasiteli ücretsiz açık otoparkı, toplam 235 odası, gün ışığı alan salonları ve kongre salonlarının fuayelerinin bahçeye açılabilir olması gibi özellikleriyle ulusal ve uluslararası kongrelerde müşterilerinin çözüm ortağı olmaktadır.


Bilkent Otel, düğünlerini şık davet salonlarında gerçekleştirmek isteyen konuklara da farklı büyüklükteki salonlarında her ihtiyaca, zevke ve bütçeye uygun davetler düzenleme imkânı sunmaktadır.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.