Sports International

1993 yılında Türkiye’ye kurumsal olarak fitness ve spor merkezleri işletmeciliğini getiren ilk kuruluş olan Sports International A.Ş., 1995 yılından bugüne spor ve sağlıklı yaşam alanlarında yeniliklerin ve kalitenin öncüsü olarak, son teknolojiyle donatılmış altyapısı, kaliteli, güler yüzlü ve konusunda uzman kadrosuyla birlikte, üye memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürmeye devam etmektedir.

1995 yılında Ankara - Bilkent Tesisini, 1998 yılında İzmir Mavişehir ve İstanbul Ataköy Marina Tesisleri'ni, 2001 yılında İstanbul Şişli Elit Residence Tesisi'ni ve 2004'te de İstanbul Kadıköy Tesisi'ni açan Sports International, mevcut tesislerine yenilerini ekleyerek 2011 yılında Mersin Marina Tesisini, 2012 yılında ise Sinpaş GYO Tesisini açmıştır. Sports International, Türkiye'de 9 kapalı, 26 açık olmak üzere toplam 35 adet tenis, 8 adet squash kortu, 18 adet yüzme havuzu ve çocuk havuzu ile 67.467 m² kapalı alan ve 126.200 m² açık alan olmak üzere toplamda 193.667 m²'lik bir alanda üyelerine hizmet vermektedir.

7'den 70'e Spor

Şirket, yatırımlarını yalnızca fiziksel mekânlarla sınırlı tutmamakta; insana yatırımın en kıymetli yatırım olduğu bilinciyle sağlıklı yaşam için hayal edilen her türlü aktiviteyi modern, en iyi altyapıya sahip mekânlarda ve güler yüzlü profesyonel kadroyla tüm detayları özenle düşünerek gerçekleştirmektedir.

Sports International'da çocuklara yönelik etkinlikler önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle çocuk merkezinde 0-5 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için oyuncaklar, videolar ve oyunların yanı sıra, tenis, yüzme, basketbol & voleybol dersleri ile birlikte çocuklara egzersiz alışkanlığı kazandıracak pilates, yoga, jimnastik, programları da uygulanmaktadır. Deneyimli eğitmenler eşliğinde takım ruhuyla yapılan aktivitelerde çocukların bedensel gelişimlerine katkıda bulunulmaktadır.

Spor Sektörünün Yükselişi

Türkiye'de son dönemde açılan tüm alışveriş merkezleri ve tamamlanan konut projelerinde bir fitness kulübü/merkezi bulunmaktadır. Bu durum, sektörün Türkiye'de ne kadar hızlı büyümekte olduğunu göstermektedir.

Sektör araştırmalarından derlenen rakamlara göre, yalnızca İstanbul'da %25'i son 1-2 yıl içinde açılmış olan küçük ve orta ölçekte 400'ün üzerinde kulüp bulunmaktadır. Artan rekabet sektör karlılığını her geçen gün düşürmektedir.

Sports International, dünya ve dolayısıyla Türkiye'deki ekonomik daralma, dalgalanma ve olumsuz gelişmelere rağmen spor sektöründeki gelişime paralel olarak istikrarlı büyüme politikasını sürdürmüştür.


Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.