Tepe Savunma ve Güvenlik

Tepe Savunma ve Güvenlik, 1993 yılında Bilkent Holding bünyesinde Özel Güvenlik teşkilatı olarak, Holding ve bağlı şirketlerin özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete geçmiş ve 1997 yılında Anonim Şirket hüviyeti kazanmıştır. Sunduğu hizmetlerin odağında yer alan “can ve mal güvenliğinin sağlanması” gibi önemli bir sorumluluk üstlenen Tepe Savunma ve Güvenlik, kurulduğu günden bu yana müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet sunabilmek amacıyla kalite çalışmalarına her zaman önem vermiştir.

Yurt Genelinde Tam Güvenlik

Tepe Savunma ve Güvenlik, özel güvenlik hizmeti, liman ve gemilere yönelik RSO ve danışmanlık hizmeti, kıymetli evrak/para nakil ve Özel Güvenlik Eğitim Kurumları aracılığı ile sağladığı özel güvenlik eğitimi hizmeti alanındaki çalışmalarını; tecrübeli ve dinamik kadro yapısı ile modern hizmet binasında yürütmektedir.

Tepe Savunma ve Güvenlik, deneyimli güvenlik kadrosu ile yurt genelinde bankalar, iş ve alışveriş merkezleri, üniversiteler, fabrikalar, vb. kurumlara özel güvenlik hizmeti sağlamaktadır. Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunan şirketin İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana illerinde Bölge Müdürlükleri; Bursa, Eskişehir, Trabzon, Diyarbakır ve Gaziantep illerinde ise Bölge Temsilcilikleri bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul’da faaliyet gösteren Özel Güvenlik Eğitim Kurumları’nda bugüne kadar çok sayıda katılımcı mesleki eğitim görmüştür.

Türkiye'nin En Büyüklerinden Oluşan Müşteri Portföyü

Temel hedefi kârlılık, büyüme ve koşulsuz müşteri memnuniyeti olan Tepe Savunma ve Güvenlik, yurt çapında 250’nin üzerinde kurumsal müşteriye güvenlik hizmeti vermektedir.

Sektörünün liderleri arasında yer alan Şirket; HSBC, Türk Telekom ve PTT gibi, Türkiye'nin kendi sektörlerinde lider kuruluşlarına güvenlik hizmetleri sunmaktadır.

Gemi ve Liman Güvenliği’nde Sektör Lideri

Tepe Savunma ve Güvenlik, deniz yoluyla oluşabilecek güvenlik tehditlerinin önlenmesi ve karşı tedbirlerin geliştirilmesi için uluslararası sefer yapan gemi ve bu gemilere hizmet veren liman tesislerine yönelik olarak oluşturulan, Uluslararası Gemi ve Liman Tesisi Güvenlik (ISPS) Kodu’nun, Türk Bayraklı gemilerde ve liman tesislerinde etkin olarak uygulanmasını sağlamak amacıyla RSO ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Alanında sektör lideri olan Tepe Savunma ve Güvenlik, bugüne kadar 100 liman tesisinin Güvenlik Değerlendirmesi ve Güvenlik Planının hazırlanmasında görev yapmış, 94 gemiye Uluslararası Gemi Güvenlik Belgesi vermiştir. 65 liman tesisi ile danışmanlık sözleşmesi kapsamında hizmet vermektedir.

7/24 Denetlenen Projeler

Proje denetimlerine önem veren Tepe Savunma ve Güvenlik, geliştirmiş olduğu Tepe Süreç Yönetim Sistemi sayesinde konuyla ilgili raporlamalarını online olarak müşterilerinin bilgisine sunmaktadır. Şirket yurt çapındaki projelerinde düzenli olarak denetleme ekibi ile gece denetimleri gerçekleştirmekte, denetim sonuçlarını şeffaf bir şekilde müşteriyle paylaşmaktadır. Bu denetimlerin yanı sıra bağımsız bir dış denetim şirketi tarafından görevlendirilen teftiş uzmanları, şirket adına güvenlik denetimi yapılmaktadır. Teftiş sonuçları yine ilgili müdürlere ve müşterilere rapor olarak sunulmaktadır.

Verim Artırmaya Yönelik Çalışmalar

Şirket'in tüm fonksiyonel iş süreçlerinde verimi artırmak amacıyla 2008 yılında iş süreçlerinin tasarlanması, iyileştirilmesi ve organizasyon şemasının etkin hale getirilmesini kapsayan bir proje gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, 2009 yılından bu yana, başta mali işler olmak üzere tüm süreçlerin otomasyona bağlanarak süreçlerin iyileştirilmesi için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) projesi devam ettirilmektedir. İnsan kaynakları yönetimi fonksiyonları çerçevesinde de kurumsal ve bireysel performans ölçüm ve değerlendirme sisteminin kurulmasına yönelik çalışmalar da sürmektedir.

Ödül ve Sertifikalar
  • Kariyer.net, İnsana Saygı Ödülleri, 2006 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012
  • Milli Savunma Bakanlığı, Tesis Güvenlik Belgesi
  • Dışişleri Bakanlığı, Facility Security Clearance Certificate (FSCC)
  • TSE, Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi
  • Denizcilik Müsteşarlığı, RSO Yetki Belgeleri (Gemi ve Liman Güvenliği Alanlarında)
  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi SertifikasıWeb sitesini ziyaret etmek için tıklayın.