Bilintur Catering Centre (BCC)

Bilintur Catering Centre (BCC Catering )

Bilintur Catering Centre, iş yapış biçimindeki ciddiyet ve sahip olduğu kurum kimliğiyle kısa zaman içerisinde öne çıkan bir marka haline gelmiştir.

Bilintur Catering Centre, 1993 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nin öğrenci ve öğretim kadrosuna yemek hizmeti vermek amacıyla Doğu Kampüs'te kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, sektörün sunduğu her türlü teknolojik altyapı imkânını değerlendirerek sürdürülebilir hizmet kalitesine ulaşan Şirket, bugün, toplu yemek, alanında faaliyet göstermektedir.

Stratejik önceliği faaliyet alanlarında, sürekli ve kaliteli hizmet sunarak ilk akla gelen şirket olmak olan Bilintur Catering Centre, Türkiye'de sektörde ilk beş şirket arasına girerek bu hedefini büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Şirket güvenilirliği ve iş yapış biçimindeki ciddiyetiyle sektörde fark yaratmaktadır.

Son teknolojiyle sunulan catering hizmetleri;

Bilintur Catering Centre tesislerinde son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılmakta, personel ve iş gücü verimliliği sağlanmaktadır. Bünyesine günde 65.000 kuverin üzerinde üretim yaparak, Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Türkiye’ nin birçok yerinde hizmet noktaları bulunan Bilintur Catering Centre'ın müşteri portföyü, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşları, kamu kurumları, özel okullar, üniversiteler ve hastanelerden oluşmaktadır. Bilintur Catering Centre, tedarikçi ayağında ise gıda sektörünün bilinen, öncü şirketleriyle çalışmaktadır.

Sektör ve müşteri taleplerine hızlı cevap verme kapasitesi;

Son yıllarda sektör daha çok toplu yemek alanında talebin arttığı ve buna bağlı olarak da pazarın büyüdüğü bir dönem yaşamaktadır. Ayrıca, rekabet odaklı, fiyat parametresinin önemsendiği, kalitede sürekliliğin talep edildiği, tüketici bilincinin giderek arttığı ve hizmet beklentilerinin yükseldiği, dolayısıyla da farklılık yaratmanın önemli hale geldiği bir gerçektir.

Bu ortamda Bilintur Catering Centre, sektörde bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ilk uygulayan şirket olarak, hızlı çözüm üretme kapasitesi, müşteri odaklı yaklaşımı, yaratıcılığa verdiği önem, iş yapış biçimindeki ciddiyet ve sahip olduğu kurum kimliğiyle öne çıkan bir marka haline gelmiştir.

Geleceğe Bakış

Bilintur Catering Centre, sektörün bu dönemdeki gelişimine ve rekabet ortamına uyum sağlamak için gereken her türlü çalışmayı yapmakta ve oluşan pazardan en fazla payı almak için çaba göstermektedir.

Ödül ve Sertifikalar
• Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İşletme Kayıt Belgesi
• ISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
• ISO 14001 : Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası
• TS 18001: Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası
• ISO 22000 :Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası
• ISO 10002 : Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertifikası


Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.